Eğitim Programları

Our Classes
 • Bir kişi yapabiliyorsa, sizde yapabilirsiniz.

  • CanEnglish rehberliği ve profesyonel yardımıyla bu zorlu sınavın üstesinden gelebilirsiniz!

  • CanEnglish Farklılıkları;

    

  • Eğitim koçlarıyla birebir çalışma.

    

  • Öğrenciye göre hızlanıp yavaşlayabilen bir program.

    

  • Öğrenciyle aynı hedefi paylaşan hırslı ve deneyimli bir eğitmen.

    

    

  • Geniş kapsamlı ve çok çeşitli materyaller arasından bireye en uygun seçimin yapılması.

    

  • Farklı öğrencilerin, farklı yetilerini geliştirmek üzere hazırlanmış bir yol haritası. Diğer bir deyişle, herkes için aynı olmayan ders planları.

    

  • Bireysel eksiklikleri tamamlanan öğrencinin gelişimiyle fark yaratan bir başarı reçetesi.

 • CanEnglish’in sistemi hakkında bilgi verebilir misiniz?

  İngilizce öğrenmek için tüm sistemler mutlaka çalışacaktır. Ancak en doğru yöntem ve tekniği seçmek hedefe ulaşmaktaki süreyi kısaltabilir. CanEnglish’in geliştirdiği yol haritası, sistemli bir şekilde ilk dersten itibaren konuşmayla başlar. İngilizcede en çok kullanılan gramer yapıları, kalıplar halinde yüzlerce kelimenin görsel-işitsel olarak harmanlanmasıyla veriliyor.

  Diğer bir deyişle, klasik sistemler olduğu gibi bir kurs kitabını ünite ünite takip ederek,true-false sorular cevaplamak, sayfa sayfa hiç kullanılmayacak gramer egzersizleri yapmak yerine,
  NLP yöntemiyle resimler ve seslerle yüzlerce kelime, cümle kalıplarıyla konuşma pratikleriyle öğreniliyor. Bu aynı araç kullanmayı öğrenmek isteyen birinin, bu işi aracın üzerinde, eğitimcinin yardımlarıyla öğrenmesine benziyor.

  Eğitim yaklaşımınız hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

  Tüm eğitim sistemi “yapabilirsiniz” felsefesinin üzerine kuruludur. NLP “bir kişi yapabiliyorsa, siz de yapabilirsiniz” der. Bu noktada önemli olan işin “nasıl’ı”. Farklı kişilerin, farklı algıları dikkate alınarak hazırlanmış bir eğitim sistemi söz konusu. Sayfalarca “true-false” soruları cevaplamak, klasik sistemde hazırlanmış bir kitabı ünite ünite işlemek, kursiyerin hemen hiç ihtiyaç duymayacağı ayrıntılı gramer anlatımları not almak, sistemimizden çok uzakta. Amaç, ihtiyaç duyulan gramer konularını kalıplar halinde, konuşarak tekrar ettirmek yoluyla içselleştirmek. Daha basit bir anlatımla, “what’s your name?” sorusunu bir kişinin parça parça düşünmeden kalıp olarak algılaması gibi. Kullanılan gramerin kalıplar halinde bilinç altına sözel olarak indirilmesi ve ortalama 2.500 kelimenin görsel-işitsel olarak öğretilmesi. Bunu yaparken, kelimeler üzerine kurulan görsel bağlantılarla ve seslerle kelimelerin uzun süreli hafızaya indirgenmeye çalışılmasından oluşuyor. Diğer bir deyişle sistemin 1. ayağa, kullanılan gramer “how are you” dediğiniz kadar kolay hatırlanan bir gramerle, unutulması neredeyse imkânsız 2.500 kelimenin öğretilmesinden oluşuyor.

  Eğitim sistemi ne kadar yorucu / yoğun?

  Pratik İngilizce programı çok az zamanı olan profesyoneller için hazırlanmıştır. Diğer bir deyişle, kursiyerlerin ne kadar az zamanları oldukları ön plana alınarak kurgulanmıştır. NLP’nin de dediği gibi ‘kişiler programlara uyum sağlamazlar, programlar kişilere göre şekillenir’. Birebir çalışmalar veya çok az sayıda olan gruplar, ders saatleri dışında da kontrol edilir. Elektronik ortamda gönderilen çalışma kâğıtları, dinleme aktiviteleri ve videolar az zamanı olan kursiyerlerimizin hayatına küçük zaman aralıklarında girer. Örneğin, arabalarında CanEnglish’in hazırladığı uygulamaları dinlerler ve araç kullanmaya ayırdıkları küçük zaman aralarında İngilizce öğrenmeye devam ederler. Belki de cep telefonlarından onları tanımadıkları bir ses arayarak İngilizce konuşur ve onlardan İngilizce yanıtlar ister.