İngilizce Mülakat

Ustaca bir dokunuş
 • İngilizce Mülakatlar için Endişe Etmeyin

  İngilizce mülakatlarda size sorulan çok naif sorular aslında ciddi cevaplar vermenizi gerektirir.

  İngilizce mülakat eğitimi, CanEnglish kurucusu tarafından sağlanan özel bir programdır.  Program içeriği iş mülakatlarında en çok sorulan sorular ve bunlara verilmesi beklenen cevaplar üzerine şekillenmiştir. Kursiyerlere İnsan Kaynakları uzmanlarının belirlediği ve mülakatlarda en çok değerlendirdiği 64 sorudan oluşan bir yol haritası verilir. Aynı zamanda NLP uzmanı olan eğitmenimiz sizi yaşayacağınız bu stresli toplantı için motive eder. Tüm sorulara İK uzmanlarının beklentileri doğrultusunda cevaplar hazırlanmıştır ve örnek yapılar kursiyerin muhtemel gireceği firma doğrultusunda tekrar şekillenir. Kursiyer mülakatta yaşayacağı gerçek zamanlı durumu defalarca pratik eder. Kursiyerin de kabul etmesi durumunda cevapların bir kısmı kamera kaydına alınır ve öğrenci ile birlikte değerlendirilir. Kursiyer sadece İngilizce pratikleri yapmakla kalmaz aynı zamanda İK uzmanlarının beklediği cevapları da pratikler yapmış olarak ve en iyi şekilde kavramış olur. En az 24 saatten oluşan bu program kursiyerin içinde bulunduğu şartlara ve İngilizce seviyesine göre 48 saate kadar da ulaşabilir. Bu eğitim kursiyerin gerekliliğine göre hızlandırılabilir veya standart şekilde de alınabilir.

  Mülakatlarda en sıkça sorulan sorulara verilmesi gereken cevaplar için birkaç örnek

   

 • Ücretleri incele ve hemen başla
 • Tell me about yourself. (Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?)

  Tüm mülakatlar aslında bu veya benzeri çok samimi bir soru ile başlar. Ancak, İK uzmanlarının amacı sizi rahatlatmak ve samimi olmanızı sağlamak değildir. Sizi işe alacak insanlar, sizin yakın dostlarınız değillerdir. Size ne kadar samimi olurlarsa olsunlar, asla bir dostunuzla konuşur gibi bir dil kullanmamalısınız. Bu sebeple kendinizle ilgili bireysel özelliklerden bahsetmemelisiniz çünkü ellerinde özgeçmişiniz zaten bulunmaktadır. İK uzmanlarının asıl istedikleri, başvurulan iş ilanına neden uygun olduğunuzu anlamak, yetilerinizin iş ilanında yazan iş gereksinimlerine ne kadar karşıladığını gözlemlemek ve daha önceki deneyimlerinizin başvurduğunuz yeni pozisyon için uygunluğunu kavramak içindir. Yani kendinizden bahsederken her cümleniz, ilgili pozisyon için neden aranan kişi olduğunuzu söylemek üzere olmalıdır. Böyle bir cevap hangi okullardan mezun olduğunuzdan, üniversite yıllarında yaptığını yurtdışı gezilerinden veya hobilerinizden çok daha doğru ve etkilidir. Lütfen örnek cevaba göz atınız.

  Silent Treatment (Sessiz duruş)

  Bu bölümde İK uzmanı ve yanındaki yetkililer, siz bir soruyu cevapladıktan sonra hiçbir şey yapmayıp dikkatlice size bakarlar. Soru sormazlar, birbirlerine bakmazlar, önlerindeki kağıtlar yerine gözünüzün içine bakarlar. Bu korkutucu bekleyiş 15 saniyeden 30 saniyeye kadar sürebilir. Amaçları, stres altında beden dilinizi anlamak, yorumlamak ve verebileceğiniz tepkileri gözlemlemektir. Böyle bir soru ile karşılaştığınızda siz de kendinizden emin olarak durmalı ve sessizliği onlar bozmadan önce ‘I suppose I have answered the previous question with the details’ (Sanıyorum bir önceki soruyu detayları ile birlikte cevapladım) şeklinde bir cevap sunmalısınız.

 • Ücretleri incele ve hemen başla
  Tüm Videolar için tıkla
  • Usta Eğitmen

   CanEnglish’ in NLP metoduyla işleyen sisteminde usta eğitici ile dersler

  • Zamanı Kullanmak

   Ne çalışacağınızı bileceğiniz bir yol haritasıyla zaman tasarrufu

  • Motive eden bir işleyiş

   NLP tabanlı bir işleyiş, stressiz, rahat ve etkin

  • Birebir Dersler

   Kalabalık gruplarda işlenen standart müfredat yerine kişiye özel bir program

  • Esnek Gün ve Saatler

   Öğrencinin belirleyeceği gün ve saatlerde işleyen yol haritası

  • Bakanlık onaylı kurum

   Periyodik olarak Milli Eğitim tarafından denetlenen ve çalışmaları onay alan bir kurum

  • Daha iyi

   Daha iyi atmosfer, daha iyi ekipmanlar

  • Deneyim

   2005 yılından bu yana İngilizce’yi başarabilen yüzlerce öğrenci ve sayfalarca kıvanç kaynağı referans

  • CanEnglish’de çok hızlı ilerleyen bir sistematik var. Hız çağındayız, boşa harcayacak zamanımız yok.

   Necdet Koşar
   Paris Kuaförler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı
  • Bunca yoğunluğum arasına İngilizce’yi nasıl sıkıştırabileceğimi bilmiyordum. Sanırım zaman ayırmaktan çok, motive edilebilme olayı bu.

   Tolga Büyükerdoğan
   Enka Holding - Satış Direktörü
  • Kafası zaten dolu insanlar için sadeleştirilmiş bir eğitim sistematiği uyguluyorlar. Görsel sunumlar içinde soru cevap giden dersler var. Lisedeki gibi bir eğitim sisteminden bahsetmiyorum.

   Niyazi Aydın
   Executive Chef - Sheraton Hotel - Ankara
  • Yurtdışı seyahatlerim öncesi aldığım birebir eğitimlerle kısa zamanda kendime olan güvenimin arttığını hissettim

   Kemal Üçüncü - HUAWEI - Orta Anadolu Bölge Müdürü